Vrátenie daní

Download
ZOZNAM NA STIAHNUTIE
Zoznam potrebných dokumentov a informácií
Dokumenty potrebné pre podanie DP 2020.
Adobe Acrobat Dokument 210.9 KB

POZOR

Od Apríla 2019 už od nových klientov nepríjmame podklady pre spracovanie daňového priznania mailom, ale už len poštou.

Pre fyzické osoby ponúkame odborné a individuálne vypracovanie daňového priznania pre vrátenie eventuálneho predplatku daní z príjmu.

 

Rovnako ako v iných krajinách Európskej únie je váš príjem v Nemecku pri každej výplate znižovaný o daň z príjmu, solidárnu čiastku a prípadne cirkevnú daň. Rovnako máte možnosť, znížiť si svoj daňový základ, ak ste mali počas roka výdavky, ktoré sa podľa nemeckého daňového práva (EStG - zákon o daniach z príjmu) dajú odpísať. Po skončení daňového obdobia je možné optimalizovať výšku odvedených daní podaním daňového priznania. Príslušný daňový úrad potom prepočíta podľa podkladov, ktoré vypracujeme, preplatok resp. aj nedoplatok na daniach. 


Ako to prebieha?

Odpovede na otázky a všetky potrebné dokumenty nám môžete zaslať poštou. Z dôvodu prepĺňania poštových serverov neradi príjmame veľké naskenované dokumenty mailom. Pozor! Neposielajte originály dokumentov okrem formulára E9 (potvrdenie EU/EWR). Po obdržaní dokumentov vypracujeme predbežný výpočet. Ak sa podanie daňového priznania neoplatí, platíte len za predbežný výpočet. Toto platí pre klientov s daňovou triedou 1. a 4. Tí, ktorí majú daňovú triedu 3. a 5. sú povinní bez ohľadu na to, či im vznikne preplatok alebo nedoplatok k ročnému podaniu daňového priznania. Po vypracovaní daňového priznania vám ho posielame v papierovej forme na kontrolu. Ak máme pre vás prebrať aj komunikáciu s daňovým úradom, je treba, aby sme spísali zmluvu o službe a splnomocnenie. 

Čo vŠetko od Vás potrebujeme?

Zoznam potrebných dokumentov nájdete na tejto stránke v ľavom rohu. Tento zoznam si môžete stiahnuť a postupovať bod po bode. Ak budete mať nejaké otázky, napíšte si ich a potom sa nám môžete telefonicky alebo cez email ozvať. 


Musíte podať daňové priznanie aj na Slovensku?

Informácie o tom, či a kedy musíte podávať daňové priznanie aj na Slovensku sa dočítate tu: DAŇOVÁ POVINNOSŤ SLOVENSKO

Ak máte záujem o vypracovania aj slovenského daňového priznania kontaktujte nás.